Biz Kimiz?

25  yılı aşkın süredir lezzetli yiyecekler hazırlıyoruz…

Hikayemiz

1986 yılında evinde arkadaşlarına yaptığı özel sipariş pasta, profiterol ve poğaça ile sektöre adım atan Feride Zeyneloğlu, evde yoğunlaşan işini bir dükkana taşımaya karar verir ve 1989’da Tarsus’ta Pasta markası doğar. Çevre illerden de taleplerin gelmesiyle 1991 yılında Adana’da Sular’da ilk şube açılır ve Pasta Adana’da efsane olur.

Feride Hanım’ın oğlu Yiğit Zeyneloğlu önce Turizm ve Otelcilik Fakültesi sonrasında Le Cordon Bleu Pastacılık Bölümünden mezun olur ve Pasta’nın mutfağına girer.

hikayemiz

Neler Başardık?

Pastacılık konusunda iddialı olan Pasta Bahçesi, çeşitli ulusal yarışmalarda önemli ödüller kazandı.

neler_basardik

Neler Başardık?

Feride Zeyneloğlu ile 2002 yılında Puratos En Güzel Düğün Pastası Yarışması’nda 1. Lik Ödülü
Yiğit Zeyneloğlu ile 2003 yılında Güney Türkiye Pasta Yarışmasında 1.lik ödülü
Yiğit Zeyneloğlu ile 2009 yılında Ustaların Ustası Ustam Düğün Pastası Yarışması’nda 1.lik ödülü
Yiğit Zeyneloğlu ile 2013 Nisan ayında Doğu Avrupa Chocolate Masters Bölge 1.liği
Yiğit Zeyneloğlu ile 2013 Ekim ayında World Chocolate Masters finalinde ilk kez Türkiye’yi temsil hakkı

Ekibimiz

yigit_zeyneloglu

Yiğit Zeyneloğlu

Pastabahçesinin pasta ve tatlılarının arkasında yer alan Executive Pastry Chef Yiğit Zeyneloğlu, eğitimini sektörün en eski okullarından biri olan Le Cordon Bleu’de aldı. Londra’da Claridge’s gibi prestijli otelerde çalıştı.

Yiğit Zeyneloğlu bir çok yarışmada 1. Lik ödülü aldı. 2013 yılında World Chocolate Masters finalinde ilk kez Türkiye’yi temsil eden Yiğit Zeyneloğlu Pastabahçesi’ndeki görevinin yanı sıra Chocolate Academy’de eğitimler veriyor.

Feride Zeyneloğlu

Pastabahçesi’nin kurucusu Feride Zeyneloğlu, evde başlayan pastacılık macerasını profesyonel düzeye taşıyarak hem yaptığı pastalarla hem de girişimci olarak Çukurova’da bir ilke imza attı.

Ramada gibi 5 yıldız otel mutfaklarında staj gören ve yaklaşık 25 yıldır, bilfiil Pastabahçesi’nin mutfağında çalışan Feride Zeyneloğlu hali hazırda Alacarte menüsünden sorumlu kişi olarak hizmet veriyor. Pastacılık alanında kazandığı başarıyı aynı şekilde alacarte ürünlere de yansıtan Zeyneloğlu özellikle yöresel yemekleri kendine özgü yorumuyla Pastabahçesi’nde sunuyor.

feride_zeyneloglu